Jak wiadomo prowadzenie interesu przez Internet szczególnie ostatnimi czasy zaczęło nabierać tempa. I nie ma się co temu dziwić bo jak wiadomo mnóstwo osób z wygody robi zakupy przez internet albo po prostu z braku czasu, bo niestety obowiązki dnia codziennego nie pozwalają im na to aby w tradycyjny sposób jechać do sklepu i zająć się tym. Co zatem w konsekcji się dzieje wszyscy dobrze widzą, zwiększa się ilość osób korzystających ze sklepów online, dlatego też warto jest wiedzieć jaką platformę internetową stosować aby sklep internetowy nie tylko był technicznie super dopracowany, ale również w kwestiach SEO miał ogromne możliwości. Jaką wybrać platformę zatem? O tym w dzisiejszym opracowaniu!
Jak wiadomo strony mobilne są teraz standardem, niemniej jednak Ci którzy posiadają mniejsze sklepy internetowe zdają się o tym nie pamiętać. A na samym początku warto było by im uzmysłowić, że jednak najważniejszą opcją na początku jest uświadomienie im, że wersja mobilna jest bardzo ważna, bo jak wiadomo urządzeń mobilnych zaczyna ciągle przybywać na rynku i ludzie coraz chętniej kupują przez właśnie tego typu urządzenia.
Nie trudno jest sobie też zdać sprawę z tego, że w zależności od tego z jaką firmą mamy do czynienia, takie też mogą być koniecznie poprawki lub zmiany w oprogramowaniu, ponieważ różne mogą być oczekiwania klientów jak i konieczność obsługi większej lub mniej ilości klienteli. Co zatem ma się kwestii małych firm trzeba by jasno powiedzieć, że warto na początku zaintersować się SaaS, które jak wiadomo jest rozwiązaniem zakładającym konieczność opłacania aplikacji comiesięcznie. Plusem tego rozwiązania jak wiadomo jest integracja z systemami płatności, platformy e-mailingowe, Allegro i tak dalej oraz co najważniejsze – mając takie rozwiązanie możemy oszacować jakie są właściwie oczekiwania względem tego co jest na rynku – ile będzie odwiedzin, czego potrzebować się będzie podczas prowadzenia e-sklepu.
Jeśli chodzi o rozwiązania SaaS to jak wiadomo na standardowym pakiecie dostanie się wystarczającą opcję jeśli chodzi o prowadzenie małego sklepu, za lepsze pakiety zapłaci się więcej ale dostanie się lepsze rozwiązanie, dodatkowe pakiety graficzne na szatę sklepu i tak dalej.
Rozwiązanie takie sugerowane jest z prostego powodu, jeśli wybierzesz darmowe rozwiązanie open-source – wiedz lub nie, prędzej czy później będziesz musiał mieć wsparcie programistów – no chyba, że sam jesteś w tej kwestii biegły to nie musisz się martwić, kolejna sprawa – jak już wspomniano tanim kosztem można oszacować oczekiwania i otrzymać to co wg naszych analiz będzie najlepsze.
Jeśli chodzi o rozwiązania Saas to warto jest zainteresować się takimi opcjami jak:
Shoper.pl;
Sky-shop.pl
RedCart.pl
Shoplo.pl
Pewnie znajdzie się tego jeszcze dużo więcej, ale podałem przykładowe opcje jakie możecie sobie wybrać.
Alternatywy: Jak wiadomo są też inne opcje – można bowiem korzystać z wtyczek do oprogramowania takiego jak np. Wordpress – Woopress jest dobrą opcją dla tych, którzy nie mają wielu produktów a na pewno chcieliby mieć możliwość zarządzania wszystkim w jednym miejscu. Kolejna opcja to Open Cart, osCommerce, Prestashop i Magento – to rozwiązania z kolei zadedykowane są większym firmom, które potrzebują bardziej zaawansowane rozwiązania. Oczywiście są to platformy open-source, niemniej jednak wdrożenie na nich sklepów czasami bywa bardzo drogie, szczególnie jeśli chodzi o Magento – tutaj kwoty sięgają czasami nawet setek tysięcy złotych.
Są oczywiście też rozwiązania autorskie, które jednak mają dwie zasadnicze zalety, 1) oprogramowanie może zostać w pełni dostosowane do naszych potrzeb, 2) zazwyczaj oprogramowanie autorskie jest nieco bezpieczniejsze, ze względu na fakt, że dostęp do niego ma tylko autor i jego klienci. W przypadku rozwiązań open sourcowych jak wiemy, oprogramowanie może zostać ściągnięte i przebadane pod kątem słabości przez każdego.
Nie da się ukryć, że Ci którzy prowadzą swoje sklepy internetowe powinni w sposób odpowiedni wybrać na początku platformę, na której będą opierali swoje biznesy a dopiero potem mogli odpowiednio optymalizować całą zawartość serwisu. Sprawa niby oczywista, ale jednak nie każdy jest w stanie odpowiednio dobrać oprogramowanie do tego aby mogło odpowiednio służyć przez lata w taki sposób aby nie było za trudne w obsłudze i generowało spore koszta. Pamiętajcie zatem o tym aby odpowiednio sugerować się u speców z branży webowej co dla Was będzie najkorzystniejszym rozwiązaniem.
Miło nam poinformować, że przeszliśmy pozytywnie weryfikację i uzyskaliśmy certyfikat "Rzetelna Firma" KRD.
Doświadczenie naszego konsultanta SEM zostało potwierdzone poprzez przyznanie Certyfikatu Google Advertising Professional.
Średnia ocena jakości usług SitePromotor Głosów: 5/5 (17 Głosujących)